התקשרו אלינו: 03-7444577

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התקשרו אלינו: 03-6780586

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נזקי גוף בתאונות דרכים

תאונות דרכים יכולות להיות הרסניות, ותהליך הגשת הפיצויים בישראל עשוי להיות מורכב. פוסט בלוג זה נועד לספק מדריך מקיף כיצד לנווט בהצלחה בתהליך זה, המכסה הכל, החל מהבנת הזכויות שלך, ועד להתנהלות מול חברות ביטוח והעסקת עורך דין.

הבנת חוק הפיצויים בתאונות דרכים בישראל

חוק הפיצויים בתאונות דרכים בישראל הוא מסגרת משפטית הנותנת הנחיות ותקנות לאנשים אשר היו מעורבים בתאונות דרכים ומבקשים פיצוי בגין נזקיהם ונזקיהם. חיוני לכל מי שמעורב בתאונת דרכים בישראל להבין את ההיבטים המרכזיים של חוק זה על מנת לנווט ביעילות את תהליך התביעות ולהבטיח שיקבל פיצוי הוגן.

אחד היבטים חשובים של חוק הפיצויים בתאונות דרכים הוא היותו פועל ללא אשם. משמעות הדבר היא כי ללא קשר למי אחראי לתאונה, אנשים זכאים לפיצוי על פציעתם ונזקיהם. זאת בשונה משיטות משפט אחרות הדורשות הוכחת אשם על מנת להיות זכאים לפיצוי.

בישראל, תביעות פיצויים תאונות דרכים מטופלות בדרך כלל על ידי המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי מעניק פיצויים בגין הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה ונזקים נוספים הנובעים מהתאונה. עם זאת, חשוב לציין כי ייתכן שהפיצוי הניתן על ידי הביטוח הלאומי לא יכסה את כל ההוצאות והנזקים שנגרמו.

כדי לבקש פיצויים נוספים עבור כאב וסבל, כמו גם נזקים שאינם כלכליים אחרים, אנשים יכולים להגיש תביעה בגין נזקי גוף. זה מאפשר להם לרדוף אחר פיצויים מעבר למה שניתן על ידי המוסד לביטוח לאומי. עם זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין כדי להבין את קריטריוני הזכאות ואת התהליך הכרוך בהגשת תביעה כזו.

ראוי לציין כי ישנן מגבלות זמן להגשת תביעה לפיצוי תאונת דרכים בישראל. החוק מחייב אנשים להגיש את תביעותיהם בתוך פרק זמן מסוים ממועד התאונה. אי עמידה במועד זה עלולה להביא לדחיית התביעה.

מהן הזכויות שלך?

בכל הנוגע לתאונות דרכים בישראל, יש חשיבות מכרעת להיות מודעים לזכויות שלך כאדם המבקש פיצוי. הבנת הזכויות שלך יכולה לעזור לך לנווט את תהליך התביעות בצורה יעילה יותר ולהבטיח שתקבל את הפיצוי המגיע לך. להלן שלוש זכויות עיקריות שכדאי לזכור:

 • 1. הזכות לטיפול רפואי:
  אם נפגעת בתאונת דרכים, יש לך זכות לקבל טיפול רפואי מתאים. זה כולל טיפול חירום, אשפוז, ניתוחים, שיקום וכל פרוצדורה רפואית נדרשת אחרת. חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי לאחר התאונה ולתעד את כל הפציעות והטיפול שקיבלת.

 • 2. זכות לפיצוי בגין נזקים:
  על פי חוק הפיצויים בתאונות דרכים, עומדת לך הזכות לתבוע פיצוי בגין נזקים שנגרמו כתוצאה מהתאונה. זה כולל נזק לרכוש לרכב שלך, כמו גם כל חפצים אישיים שניזוקו או אבדו בתאונה. בנוסף, יש לך זכות לתבוע פיצויים בגין הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה והפסדים כספיים אחרים שנגרמו עקב התאונה.

 • 3. זכות לייצוג משפטי:
  זכות חשובה נוספת שיש לכם היא הזכות לפנות לייצוג משפטי. שכירת עורך דין המתמחה בתביעות פיצויים לתאונות דרכים יכולה לשפר מאוד את הסיכויים שלך לקבל פיצוי הוגן. עורך דין יכול להדריך אותך בתהליך התביעות, לנהל משא ומתן עם חברות ביטוח בשמך, לאסוף ראיות לתמיכה בתביעתך ולייצג את טובתך בבית המשפט במידת הצורך.

כיצד להגיש תביעה?

הגשת תביעה לאחר תאונת דרכים בישראל כרוכה במספר שלבים חשובים. להלן מדריך כיצד להגיש תביעה ביעילות:

 • 1. להודיע לרשויות:
  הצעד הראשון הוא דיווח על התאונה לרשויות, כגון המשטרה או אגף התנועה. הדבר חיוני לתיעוד האירוע וקבלת דו"ח רשמי, שישמש ראיה לתביעתך.

 • 2. אסוף ראיות:
  אסוף עדויות רבות ככל האפשר לתמיכה בטענתך. צלם תמונות של זירת התאונה, לרבות נזק לכלי רכב, סימני החלקה וכל תמרורים או אותות המעורבים. קבל מידע ליצירת קשר מכל העדים הנוכחים, שכן הצהרותיהם יכולות לחזק את המקרה שלך.

 • 3. החלפת מידע:
  החלפת פרטי קשר וביטוח עם הצד השני המעורב בתאונה. זה כולל את השם, הכתובת, מספר הטלפון ופרטי הביטוח שלהם. הקפד לספק להם גם את המידע שלך.

 • 4. פנה לטיפול רפואי:
  גם אם אינכם מרגישים פצועים מיד, חשוב לפנות לטיפול רפואי לאחר תאונת דרכים. פציעות מסוימות עשויות שלא להופיע מיד ופנייה לטיפול רפואי תסייע בתיעוד כל הפציעות שנגרמו לך.

 • 5. דווח לחברת הביטוח שלך:
  הודע לחברת הביטוח שלך על התאונה בהקדם האפשרי. ספק להם את כל הפרטים והתיעוד הנדרשים לגבי האירוע. הם ילוו אותך בתהליך התביעות ויעזרו לך להבין איזה מידע הם דורשים ממך.

 • 6. התייעצו עם עורך דין:
  אמנם לא חובה, אך מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתביעות תאונות דרכים. הם יכולים לספק הדרכה חשובה, לסקור את המקרה שלך ולהבטיח שאתה פועל לפי הנהלים הנכונים. עורך דין גם ינהל בשמך משא ומתן עם חברות הביטוח על מנת להבטיח שתקבל פיצוי הוגן.

התנהלות מול חברות ביטוח: מה כדאי לדעת?

התנהלות מול חברות ביטוח יכולה להיות משימה לא פשוטה, אך היא חלק מהותי מתהליך הפיצוי לתאונות דרכים. להלן מספר נקודות עיקריות שכדאי לזכור בעת אינטראקציה עם חברות ביטוח:

 • 1. תקשורת היא המפתח:
  תקשורת פתוחה וברורה עם חברת הביטוח היא קריטית. היו כנים וספקו מידע מדויק על התאונה, הפציעות והנזקים. שמור תיעוד מפורט של כל התקשורת, כולל שיחות טלפון, מיילים ומכתבים.

 • 2. הבן את המדיניות שלך:
  לפני התקשרות עם חברת הביטוח, עיין בפוליסת הביטוח שלך כדי להבין מה היא מכסה ומה גבולות הכיסוי שלך. זה יעזור לך לנווט בדיונים עם המבטח ולנהל את הציפיות שלך לגבי פיצויים.

 • 3. אל תמהרו להתנחלויות:
  חברות הביטוח עשויות לנסות ליישב תביעות במהירות ובסכום נמוך יותר ממה שמגיע לך. קח את הזמן שלך והעריך בזהירות את היקף הפציעות, הנזקים וההפסדים האחרים שלך לפני שאתה מקבל הצעות פשרה כלשהן. התייעצות עם עורך דין יכולה לעזור לך לקבוע אם ההצעה הוגנת.

 • 4. שימו לב למועדים:
  לחברות הביטוח יש לרוב מועדים נוקשים להגשת תביעות ומתן תיעוד. ודא שאתה מודע למועדים אלה ולעמוד בהם כדי למנוע סיבוכים פוטנציאליים או דחיית תביעתך.

 • 5. תיעוד הכל:
  שמור תיעוד קפדני של כל המסמכים הקשורים לתביעתך. זה כולל דוחות רפואיים, חשבונות, קבלות על תיקונים וכל הוצאה אחרת שנגרמה כתוצאה מהתאונה. מסמכים אלה ישמשו כראיה לתמיכה בטענתך.

 • 6. היזהר מהצהרות מוקלטות:
  מטפלי ביטוח רשאים לבקש הצהרות מוקלטות על התאונה. חשוב להיות זהיר בעת מתן הצהרות אלה, מכיוון שהם יכולים לשמש נגדך. התייעץ עם עורך דין לפני שתסכים לספק הצהרות מוקלטות כלשהן.

מדוע חשוב להעסיק עורך דין?

שכירת עורך דין היא מכרעת כאשר מבקשים פיצוי תאונות דרכים בישראל. הנה למה:

 • 1. מומחיות משפטית והכוונה:
  לעורך דין המתמחה בתיקי תאונות דרכים יש את הידע והמומחיות לנווט במערכת המשפט המורכבת. הם מבינים את החוקים והתקנות הספציפיים המסדירים תאונות דרכים בישראל ויכולים להדריך אותך בכל תהליך הפיצוי.

 • 2. מקסום הפיצויים שלך:
  עורך דין מנוסה יילחם על זכויותיכם ויפעל ללא לאות על מנת להבטיח שתקבלו את הפיצוי המקסימלי המגיע לכם. הם יעריכו את מלוא היקף הפציעות, הנזקים וההפסדים שלך, לרבות הוצאות רפואיות, אובדן שכר וכאב וסבל, כדי לבנות תיק חזק בשמך.

 • 3. התנהלות מול חברות ביטוח:
  חברות הביטוח ידועות לשמצה בניסיון למזער את התשלומים. עורך דין לצדך מיישר את מגרש המשחקים. הם יטפלו בכל תקשורת עם חברת הביטוח, וידאגו לשמירה על זכויותיכם ושלא ינוצלו. הם ינהלו משא ומתן בשמך כדי להבטיח הסדר הוגן.

 • 4. איסוף ראיות ובניית תיק חזק:
  עורך דין יערוך חקירה יסודית של התאונה, תוך איסוף ראיות כגון דוחות תאונות, הצהרות עדים, רשומות רפואיות וחוות דעת מומחים. הם ישתמשו בראיות אלה כדי לבנות תיק מוצק, להוכיח אחריות ולהוכיח את מלוא היקף הנזקים שלך.

 • 5. טיפול בהליכים ובמועדים משפטיים:
  תביעות פיצויים בתאונות דרכים כרוכות בהליכים משפטיים שונים ובמועדים קפדניים. עורך דין יטפל בכל הניירת הדרושה, וידאג שהכל יתויק בצורה נכונה ובטווחי הזמן הנדרשים. זה משחרר אותך מהלחץ של ניווט בהליך המשפטי בעצמך.

 • 6. ייצוג במשפט:
  במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לפתור תביעות תאונות דרכים באמצעות ליטיגציה. אם התיק שלך מגיע למשפט, עורך דין מיומן המייצג אותך הוא קריטי. הם יציגו את המקרה שלך בצורה יעילה ויטענו על זכויותיך באולם בית המשפט.

תפקידו של עורך דין בתביעת הפיצויים שלך

עורך דין ממלא תפקיד מכריע בתביעת הפיצויים שלך בתאונת דרכים בישראל. הם הסנגורים והמדריכים שלך לאורך כל התהליך. הנה איך הם יכולים לעזור:

 • 1. ייעוץ משפטי והערכה:
  עורך דין יעניק לך ייעוץ משפטי מומחה לגבי זכויותיך ואפשרויותיך. הם יעריכו את עוצמת המקרה שלך ויקבעו את הפיצוי הפוטנציאלי שאתה עשוי להיות זכאי לו בהתבסס על נסיבות התאונה.

 • 2. משא ומתן עם חברות ביטוח:
  חברות הביטוח מנסות לא פעם ליישב תביעות בסכום הנמוך ביותר האפשרי. עורך הדין שלכם ינהל בשמכם משא ומתן עם חברת הביטוח, ויוודא שלא ינוצלו. הם ייאבקו למען הסדר הוגן שיכסה את כל הנזקים וההפסדים שלך.

 • 3. איסוף ראיות:
  עורך דין יערוך חקירה יסודית כדי לאסוף ראיות התומכות בטענתך. זה עשוי לכלול קבלת דוחות תאונות, איסוף הצהרות עדים והתייעצות עם מומחים כדי לקבוע את האחריות ואת היקף הנזקים שלך.

 • 4. בניית תיק חזק:
  בהתבסס על הראיות שנאספו, עורך הדין שלך יבנה בשמך תיק חזק. הם ישתמשו בידע ובניסיון המשפטי שלהם כדי להציג את המקרה שלך בצורה המשכנעת ביותר כדי למקסם את הסיכויים שלך לקבל פיצוי הוגן.

 • 5. טיפול בהליכים משפטיים:
  ההליך המשפטי עשוי להיות מורכב ולאורך זמן. עורך הדין שלך יטפל בכל הניירת הנדרשת, וידאג שהכל יתויק בצורה נכונה ובתוך המועדים הנדרשים. זה כולל הכנה והגשה של כל המסמכים הרלוונטיים, כגון התביעה עצמה, מסמכים רפואיים וכל ראיה תומכת.

 • 6. לייצג אותך בבית המשפט:
  אם התיק שלך יגיע לבית המשפט, עורך הדין שלך ייצג אותך לאורך כל הליך המשפט. הם יציגו את המקרה שלך, יחקרו עדים ויתווכחו בשמך. קבלת עורך דין מנוסה לצידך מגדילה את הסיכויים שלך לתוצאה מוצלחת.

מהו פיצוי הוגן?

קביעה מהו פיצוי הוגן במקרה תאונת דרכים בישראל יכולה להיות מורכבת. פיצוי הוגן צריך לכוון לפצות את הקורבן באופן הולם על נזקיו הפיזיים, הרגשיים והכספיים. להלן מספר גורמים שנלקחים בחשבון בעת קביעת פיצוי הוגן:

 • 1. הוצאות רפואיות:
  אחד הגורמים העיקריים בחישוב פיצוי הוגן הוא החזר הוצאות רפואיות. זה כולל את עלות האשפוז, הניתוחים, התרופות, השיקום וכל טיפול רפואי שוטף הנדרש כתוצאה מהתאונה. הסכום הכולל אמור לכסות הן הוצאות רפואיות נוכחיות ועתידיות הקשורות לתאונה.

 • 2. הפסדי שכר:
  אם התאונה גרמה לנפגע להחסיר עבודה או גרמה לאובדן כושר השתכרות, הפיצוי ההוגן צריך לכלול החזר בגין הפסדי שכר. זה יכול לכלול גם את הזמן שכבר הוחמצ וגם כל הכנסה עתידית שעלולה להיות מושפעת.

 • 3. כאב וסבל:
  כאב וסבל מתייחסים למצוקה הפיזית והרגשית שחווה הנפגע כתוצאה מהתאונה. זה יכול לכלול כאב פיזי, עגמת נפש, טראומה רגשית ואובדן ההנאה מהחיים. פיצוי הוגן צריך לשקף את היקף ומשך הכאב והסבל שעברו.

 • 4. נזק לרכוש:
  אם רכבו או רכושו האישי של הנפגע נפגע בתאונה, פיצוי הוגן אמור לכסות את עלויות התיקון או ההחלפה. זה יכול לכלול גם כל חפצים שניזוקו בתוך הרכב בזמן התאונה.

 • 5. מוגבלות או עיוות:
  במקרים בהם התאונה גורמת לנכות או עיוות לצמיתות, הפיצוי ההוגן צריך לתת את הדעת על ההשפעה על איכות חייו של הנפגע ועל יכולתו לבצע פעולות יומיומיות. זה יכול לכלול פיצוי על אובדן עצמאות, אובדן הנאה מהחיים וצורך בסיוע שוטף או טיפול רפואי.

כמה זמן נמשך תהליך תביעת הפיצויים?

משך הליך תביעת הפיצויים יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים. חשוב להבין כי כל מקרה של תאונת דרכים הוא ייחודי, וציר הזמן יכול להיות שונה ממקרה אחד למשנהו. עם זאת, יש כמה שיקולים כלליים שכדאי לזכור.

ראשית, למורכבות התיק יש תפקיד משמעותי בקביעת משך התהליך. מקרים מורכבים יותר, כגון אלה הכוללים פציעות קשות או אחריות שנויה במחלוקת, עשויים להימשך זמן רב יותר לפתור. איסוף ראיות, הערכת נזקים וניהול משא ומתן עם חברות ביטוח יכולים להאריך את ציר הזמן.

שנית, שיתוף הפעולה וההיענות של כל הצדדים המעורבים יכולים להשפיע על משך תהליך התביעה. אם יש עיכובים במסירת המסמכים הדרושים או אם חברת הביטוח לא משתפת פעולה, היא יכולה להאריך את פתרון התיק.

בנוסף, עומס התיקים והצבר של מערכת המשפט יכולים להשפיע על ציר הזמן. אם התיק צריך לפנות לבית המשפט, עשוי לקחת זמן רב יותר להגיע לפתרון בשל אילוצי לוח זמנים וזמינות בית המשפט.

בממוצע, הליך תביעת הפיצויים בישראל יכול לנוע בין מספר חודשים למספר שנים. לרוב זה מתחיל בהגשת התביעה ואיסוף ראיות, ולאחר מכן מתנהל משא ומתן עם חברת הביטוח. אם לא יושג פשרה, התיק עשוי לעבור לבית המשפט, אשר יכול להאריך עוד יותר את לוח הזמנים.

ישנה חשיבות מכרעת לעבוד עם עורך דין נזקי גוף מנוסה שיוכל להדריך אותך בתהליך ולעמוד על זכויותיך. הם יכולים לעזור להבטיח שכל הצעדים הדרושים יינקטו באופן מיידי, ולהגדיל את הסיכויים לפתרון בזמן.

מה אם תביעתך תידחה?

דחיית תביעת תאונת הדרכים שלך על ידי חברת הביטוח יכולה להיות מייאש, אך אין זה אומר בהכרח סוף הדרך לפיצויים שלך. אם תביעתך נדחתה, חשוב לא לאבד תקווה ולנקוט בצעדים הדרושים כדי לערער על ההחלטה.

ראשית, עיין היטב במכתב הדחייה והבין את הסיבות שסיפקה חברת הביטוח. זה יכול להיות בגלל חוסר ראיות, אחריות שנויה במחלוקת, או טכניות בתביעה. הבנת הסיבות הספציפיות להכחשה תעזור לך ליצור אסטרטגיה של הצעדים הבאים שלך.

לאחר מכן, התייעצו עם עורך דין מומחה בתחום נזקי גוף המתמחה במקרים של תאונות דרכים. הם יכולים להעריך את נסיבות תביעתך, לעיין במכתב הדחייה ולספק הנחיות מומחים כיצד להמשיך. הם עשויים לייעץ לך לאסוף ראיות נוספות, כגון תיעוד רפואי, הצהרות עדים או דוחות שחזור תאונות, כדי לחזק את המקרה שלך.

לאחר שאספת את הראיות הדרושות, עורך הדין שלך יעזור לך להכין ערעור חזק. הדבר עשוי להיות כרוך בניסוח מכתב מפורט המתייחס לחששות חברת הביטוח, הגשת תיעוד נוסף, או אפילו ייזום הליכים משפטיים במידת הצורך. עורך הדין שלך ינווט את ההליך המשפטי המורכב וימליץ על זכויותיך לאורך כל תהליך הערעור.

חשוב לציין כי ערעור על תביעה שנדחתה עשוי לקחת זמן. לחברת הביטוח יהיה הליך ספציפי לערעורים, שעשוי להיות כרוך בביקורות פנימיות או בבוררות של צד שלישי. היו מוכנים לעיכובים אפשריים והישארו סבלניים מכיוון שעורך הדין שלכם פועל לבניית תיק משכנע בשמכם.

כיצד מחושבים כאב וסבל?

חישוב כאב וסבל הוא תהליך מורכב שלוקח בחשבון גורמים שונים. בניגוד לנזקים כלכליים, כמו הוצאות רפואיות או נזק לרכוש, הכאב והסבל הם סובייקטיביים ואין להם ערך דולרי ספציפי. במקום זאת, הם מבוססים על ההשפעה הפיזית והרגשית שהיתה לתאונה על חייו של הקורבן.

אחת השיטה הנפוצה המשמשת לחישוב כאב וסבל היא שיטת המכפיל. מדובר בהכפלת הנזקים הכלכליים בגורם מסוים, בדרך כלל בין 1 ל-5, בהתאם לחומרת הפציעות וההשפעה ארוכת הטווח על חייו של הנפגע. לדוגמה, אם הנזקים הכלכליים מסתכמים ב-50,000$ והמכפיל הוא 3, רכיב הכאב והסבל יוערך ב-150,000$.

גישה נוספת היא שיטת היומיים, המייחסת ערך כספי יומיומי לכאב ולסבל שחווה הנפגע. לאחר מכן ערך זה מוכפל במספר הימים שהנפגע סבל או צפוי לסבול כתוצאה מהתאונה. התעריף ליום יום מבוסס בדרך כלל על גורמים כמו אופי הפציעות, משך תקופת ההחלמה ורמת הכאב שחווית.

במקרים מסוימים, ייתכן שתידרש עדות מומחים לתמיכה בחישוב הכאב והסבל. אנשי מקצוע רפואיים, פסיכולוגים או מומחים אחרים עשויים לספק את דעתם על השפעת הפציעות על חייו של הנפגע, רמת הכאב שחווה והפרוגנוזה ארוכת הטווח.

חשוב לציין כי פרסי כאב וסבל יכולים להשתנות באופן משמעותי ממקרה למקרה. גורמים כגון תחום השיפוט, השופט או חבר המושבעים המעורבים וחוזק הראיות שהוצגו יכולים כולם להשפיע על הסכום הסופי שנפסק.

מהן המלכודות שיש להימנע מהליך התביעה?

ניווט בתהליך התביעה לפיצוי תאונות דרכים יכול להיות מאתגר, ויש כמה מלכודות שכדאי להיות מודעים אליהם ולהימנע מהם. ראשית, חשוב להימנע מהודאה באשמה או מהצהרות כלשהן שעלולות לשמש נגדך. כל דבר שאתה אומר בזירת התאונה או לחברות הביטוח יכול לשמש כדי להפחית או לדחות את תביעתך.

שנית, אי-פנייה לעזרה רפואית מיידית היא מלכודת נוספת שיש להימנע ממנה. גם אם אתה מאמין שהפציעות שלך קלות, זה חיוני לקבל הערכה רפואית. עיכוב או הזנחה של טיפול רפואי יכול לא רק לסכן את בריאותך אלא גם להחליש את תביעת הפיצויים שלך.

בנוסף, אל תזלזל בחשיבות של איסוף ראיות. זה כולל צילום של זירת התאונה, איסוף הצהרות עדים וקבלת עותק של דו"ח המשטרה. אי איסוף ראיות מספקות עלול להחליש את התיק שלך ולהקשות על הוכחת אחריות.

לבסוף, חשוב להימנע מלקבל הצעת פשרה ללא התייעצות עם עורך דין. חברות הביטוח עשויות לנסות להציע פשרה מהירה הרבה פחות ממה שמגיע לך. התייעצות עם עורך דין נזקי גוף יכולה לעזור לך להבין את הערך האמיתי של התביעה שלך ולנהל משא ומתן לפשרה הוגנת.

מה אם התאונה הייתה באשמתך?

אם הייתם אשמים בתאונת הדרכים בישראל, אתם עשויים לתהות האם אתם עדיין זכאים לפיצוי. בישראל, החוק פועל על בסיס ללא אשם, כלומר כל צד המעורב בתאונה אחראי לנזקי עצמו, ללא קשר למי גרם לתאונה. המשמעות היא שגם אם הייתם אשם, עדיין יתכן ואתם זכאים לפיצוי על פציעותיכם והפסדים אחרים.

עם זאת, חשוב לציין כי הפיצויים שתקבלו עשויים להיות מופחתים או מוגבלים בהתאם למידת האשם שנקבעה לכם. בית המשפט ישקול גורמים כמו נסיבות התאונה, כל הפרה של חוקי התעבורה וכל רשלנות תורמת מצידך. המשמעות היא שאם היית אשם בחלקו בתאונה, הפיצוי שלך עשוי להיות מופחת באופן יחסי.

במקרים בהם נמצא אשם מוחלט בתאונה, ייתכן שלא תהיה זכאי לפיצוי מחברת הביטוח של הצד השני. עם זאת, ייתכן שעדיין תוכל לתבוע פיצוי מחברת הביטוח שלך, בהתאם לתנאי הפוליסה שלך. חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח שלך כדי להבין את הכיסוי והאפשרויות העומדות לרשותך במצבים כאלה.

להיות מעורב בתאונת דרכים יכולה להיות חוויה טראומטית, וההתמודדות עם השלכותיה יכולה להיות מאתגרת באותה מידה. הכרת זכויותיך והבנת תהליך בקשת הפיצויים בישראל יכולים לעשות הבדל משמעותי בתהליך ההחלמה שלך. בהיותך יזום, מודע היטב ובעל התמיכה המשפטית הנכונה, תוכל להבטיח שתקבל את מלוא הפיצוי המגיע לך.

מאמרים בנושא

סיפורי הצלחה בנושא

חיפוש

צריכים שירותי קידום ושיווק באינטרנט לעסק? כן? השאירו פרטים!